Три екран Шест оска движење тркач автомобили Возење Симулатор

Краток опис:

детали за производот

Тагови производ

Три екран Шест оска движење тркач автомобили Возење Симулатор

карактеристики:
1. Super clear 3 screen displayer;
2. Leather comfortable seat;
3. 6dof dynamic electric cylinder;
4. Novel and beautiful appearance;
5. Logitech steering wheel;
6.3 pcs driving simulator games.

детали

Име на производ Three screen six-axis movement racer car Main Metrial steel
големина 2.3*2.6*2 m Main Colour Red/black
Напон 220 V моќ 2.5KW
Weight 500 KG Occupied Area 6 m2

3 HD screens, 130-degree viewing angle coverage.
Professional racing parts and sound system accurately restore the instantaneous gravity speed and road undulation of vehicle impact, fall and acceleration. Drivers will have a unique experience like never before.
The product adopts the international leading dynamic control technology, and uses the 6-degree-of-freedom dynamic platform of the electric cylinder to truly integrate with the game, and can complete the thrilling and exciting action such as diving, climbing, tilting, turning, rotating, falling, bumping, etc. , driving control, audio and video, simulation to give users a super real experience

предности
1. Лесно да се инсталира, гаранција за 12 месеци.
2. Најновите оперативен систем, оперативниот интерфејс е лесно да се разбере.
3. Нашиот професионален тим по продажба на услуги е вашата поддршка.
4. Добар по продажба, ние ќе ви служи во 24 часа.

примена Површина

1.Can be used to demonstrate VR experience of any tourism locations, образовни содржини, или било која друга содржина VR имаш.
Тоа може да биде поставен на плоштадите, паркови, рекреација сали, аеродроми, клубови, музеи и така натаму.
2.наука, образование, изложби, саеми, продавница отвори и други прилики.
3.Се користи за се што ви треба брзо да се привлечат човечки сообраќај, внимание, загриженост бизнис прилики, such as game center, парк, shopping mall, etc.

наУр Service:
1. Богата содржина и кориснички игра играта содржина е достапна.
2. Една година гаранција, одржување живот.
3. Обезбеди искуство и бизнис управување со игра зона на купувачите.
4.BEST after-sales services. There are engineers on-site installation, 1-година без гаранција и за додатоци

Најчесто поставувани прашања:

(1)П: How many games inside 6Dof Motion racing simulator?
А:3 игри.

(2) П: What kind of game of racing car simulator?
А: Different models cars, track for choice.

(3) П: Are you a direct factory?
А: Да, our factory is in Guangzhou.

(4) П: What is the MOQ?
А: one set.

(5) П: Ако напонот и приклучок на вашите производи доаѓаат со нашиот стандард?
А: Ние ќе го потврди напон и приклучок со клиентите и производ на еден како вашето барање.

(6) П: Може да се прилагодите на производи како што се бара и ставам лого на неа?
А: Сите наши производи се дизајнирани и прилагодени како што се бара, вклучувајќи боја, печатење, шема и логото.

(7) Колку време е потребно за да ја испорача стоката од Кина во мојата земја?
А: Друга порта ќе бидат различни. Општо земено, тоа е за 1 месец од страна на морето и 3-7 работни дена од воздух.

(8) How long production time?
А: 5 10 days.

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега