6DOF движење тркачки симулатор монета управувана Три екранот на автомобилот

Краток опис:

детали за производот

Тагови производ

6DOF движење тркачки симулатор монета управувана Три екранот на автомобилот

 

карактеристики:
1. Super clear 3 screen displayed;
2. Simulate the steering wheel;
3. Simulate the accelerator pedal;
4. Leather comfortable seat;
5. 6dof dynamic electric cylinder;
6. Novel and beautiful appearance;
7. Logitech steering wheel.

детали

Име на производ 6Dof Motion racing simulator Main Material steel
големина 2.3*2.6*2 m Main Colour Red/black
Напон 220 V моќ 2.5KW
Weight 500 KG Occupied Area 6 m2

The Dynamic Racing Simulator is extremely fun, innovative, stimulating, shocking, entertaining, and popular. It can capture the eye of the customer and the super-advanced entertainment experience in a large amount and quickly.
The new driving experience of the 6-DOF core motion system creates a new driving experience centered on the 6-DOF motion system. Professional drivers participate in tuning to create realistic and precise simulation results.

предности
1.Лесно да се инсталира, гаранција за 12 месеци.
2. Најновите оперативен систем, оперативниот интерфејс е лесно да се разбере.
3. Нашиот професионален тим по продажба на услуги е вашата поддршка.
4. Добар по продажба, ние ќе ви служи во 24 часа.

примена Површина

1.Can be used to demonstrate VR experience of any tourism locations, образовни содржини, или било која друга содржина VR имаш.
Тоа може да биде поставен на плоштадите, паркови, рекреација сали, аеродроми, клубови, музеи и така натаму.
2.наука, образование, изложби, саеми, продавница отвори и други прилики.
3.Се користи за се што ви треба брзо да се привлечат човечки сообраќај, внимание, загриженост бизнис прилики, како: игра центар, парк, shopping mall etc.

наУр Service:
1.Богата содржина и кориснички игра играта содржина е достапна.
2.Една година гаранција,одржување живот.
3.Обезбеди искуство и бизнис управување со игра зона на купувачите.
4.БЕСТ по продажбата services.There се инженери-сајт инсталација, 1 година без гаранција и за додатоци

Најчесто поставувани прашања:

(1)П: How many games inside 6Dof Motion racing simulator ?
А: 3 игри.

(2) П: What kind of game of racing car simulator?
А: Different models cars, track for choice.

(3) П: Are you direct factory?
А: Да, our factory is in Guangzhou.

() П: What is the MOQ?
А: one set.

(5) П: Ако напонот и приклучок на вашите производи доаѓаат со нашиот стандард?
А: Ние ќе го потврди напон и приклучок со клиентите и производ на еден како вашето барање.

(6) П: Може да се прилагодите на производи како што се бара и ставам лого на неа?
А: Сите наши производи се дизајнирани и прилагодени како што се бара, вклучувајќи боја, печатење, шема и логото.

(7) Колку време е потребно за да ја испорача стоката од Кина во мојата земја?
А: Друга порта ќе бидат различни. Општо земено, тоа е за 1 месец од страна на морето и 3-7 работни дена од воздух.

(8) How long production time?
5 10 days.

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега